Ürünlerimiz

Ürünümüz

Antimikrobiyal Dezenfektan

Nano Teknoloji Laboratuvarlarında geliştirilmiş, Avrupa Birliği Standartlarında, çok özel formüllü, patentli nano gümüş solüsyonu Silverzone uzun süreli ve çok etkili dezenfeksiyon için üretilmektedir.

Tüm yüzey ve ürünlerde (plastik, metal, beton, doğal taş, cam, tekstil, mobilya, ahşap, ekipman, taşıt, bahçe, park vb.) çok hızlı ve uzun süre etkili dezenfeksiyon sağlar.

İçeriğindeki aktif gümüş iyonları sayesinde uygulamadan sonra da yüzeylerde bakteri ve mantar barındırmaz.

Silverzone her malzeme türüne uygun bir genel formüle sahiptir, böylelikle bu antimikrobiyal teknoloji; plastiklerde, polimerlerde, boyalı yüzeylerde, kaplamalarda, tekstil ürünlerinde, kâğıtlarda, seramiklerde, lastiklerde/kauçuklarda ve daha birçok malzemede kullanılmaya uygundur.

Halı, perde ve tekstil ürünlerinin yüzeylerinde bakteri oluşumunun uzun süre önüne geçer.

Yataklarda maytların yaşam alanlarını yok eder.

Havalandırma sistemlerindeki lejyoner mikrobun yayılmasını engeller.

Rutubet, küf ve ter gibi organik kokuların yanı sıra sigara gibi kimyasal birçok kokuyu da yok eder.

İnsanoğlu yüzyıllardır hastalıklarla mücadele etmiş farklı alternatifler üreterek hayatta kalmıştır. Mikroorganizmalar soluduğumuz havada, vücudumuzda, toprakta ve temas ettiğimiz bütün yüzeylerde bulunmaktadır. Özellikle bakteriler enfeksiyon, hastalık, kötü kokular gibi sağlıkla ilgili problemlerin yanında, yüzeylerin deformasayonunu da hızlandırır (korozyon, yenme, kemirilme, aşınma)

İnsan ve çevre sağlığıyla ve süreçle ilgili kaygılar, özellikle gümüş katkılı anti mikrobiyal malzemelere olan ilgiyi arttırmıştır.

Bakterilere karşı en dirençli Metal gümüştür (Ag). Gümüş doğada iki farklı element olarak bulunur.

  • Metalden elde edilen gümüş iyonları
  • Juglans Regia L. bitkisinden elde edilen gümüş iyonları

GÜMÜŞ İYONLU NANO BOYUTLU ANTİ-MİKROBİYAL SOLÜSYON

Gümüş birçok anti-bakteriyel ve anti-mikrobiyal özelliği olan, insanlar için zararsız bir etkendir.

Gümüş nano teknoloji sayesinde sıvılaştırılarak, bakteri ve mantarlar üzerindeki yok etme ve uzun süre koruma aktivasyonunu büyük ölçüde arttıran bir dezenfeksiyon ürünü geliştirilmiştir.

Silverzone'da kullanılan nano gümüş; Juglans Regia L. bitkisinden elde edilen gümüş iyonlarından nano teknoloji kullanılarak elde edilmiştir.

Nano gümüş partikülleri; bakteri ve mikroorganizmaların hücre duvarı ve hücre zarından geçerek bakteri ve mikroorganizmanın DNA' sını inhibe eder. Bu durumda, çoğalan mikroorganizmaların üremesi engellenir.

Gümüşün etkisiyle ortaya çıkan elektronlar, hücre zarını yırtarak mikroorganizmaların DNA ve RNA' sının kendilerini replike ederek çoğalma özelliklerini yok eder. Bakteri ve mantarlar zarları gümüş etkisi ile ortaya çıkan elektronlar sayesinde yırtıldığında çoğalmaları da engellenir. Böylece mikrobik aktiviteleri etkisiz hale gelir.

Mutasyona uğramış ya da uğramamış bilinen 650 patojeni çok kısa sürede öldürdüğü raporlanan nano gümüş Amerikan Besin ve İlaç Dairesi FDA tarafından ilaç olarak kabul edilmiştir.

Sağlık Bakanlığından alınan Tip2 (hastaneler de dâhil olmak üzere kamu, özel ve endüstriyel alanlarda hava, yüzey, materyal, ekipman ve mobilyanın dezenfeksiyonu için kullanılan dezenfektan ürünü) "Biyosidal Ürün Ruhsatnamesi" ne sahip, uzun süreli etkili bir antibakteriyel ve koku gidericidir.

İletişim