Nano Gümüş Nedir ?

Boyutları, micron düzeydeki olan atomik parçacıklar nano teknolojinin temel prensibini oluştururlar. Nano gümüşün 100ppm seviyesine kadar, insan vücudunda herhangi olumsuz bir etki göstermediği, bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Genel kanı olarak gümüş çevre ve insan sağlığı ile dost bir elementtir. Canlı ve bitki sağlığı ile tamamen olumlu etkileşim içerisinde kalarak, bakteri, virüs, mantar gibi zararlı mikro-organizmaları yok eden bir başka element bulunmamaktadır, bilimsel olarak bu özelliğin gümüşe ait olduğu, dünyada kabul görmüş bir gerçektir.

Diğer dezenfektanlardan farklı olarak, önemli özelliklerinden biri gümüşün etkisini hiç kaybetmemesidir. Antimikrobiyal özellik gösteren bu nano parçacıklar, güçlü yapı taşları gibi yüksek tesirli olduğundan; çeşitli zararlı organizmalarında yok edilmesini başarı ile gerçekleştirir. Etkili ve dayanıklı yapısı, bu nano teknolojik ürünün kullanım sahasını da oldukça geniş tutmaktadır. Ev hijyeninde kullanılan temizlik ürünlerinde, tıp ve sağlık sektöründeki hijyen uygulamalarında başarılı sonuçlar vermektedir. 

Gümüşün, çevre ve canlı sağlığına zarar vermeden, dezenfeksiyon çalışmaları kullanılmasının mümkün olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. 

Silverzone’da kullanılan nano gümüş, Juglans Regia L. bitkisinden elde edilen gümüş iyonlarından elde edilmiştir. Nano gümüş partikülleri, bakteri ve mikroorganizmaların hücre duvarı ve hücre zarından geçerek o bakteri ve mikroorganizmanın DNA’sını tahrip eder. Bu şekilde, mikroorganizmaların üremesi engellenir.

ceviz.png

Basında Nano Gümüş

Mutasyona uğramış ya da uğramamış bilinen 650 patojeni çok kısa sürede öldürdüğü raporlanan nano gümüş, günümüzde ciddi bir mücadele içinde olduğumuz COVİD 19 virüsüne karşı da kullanılmaktadır.

Otelleri koronavirüsten nano gümüş iyon teknolojisi ile koruyacak

Koronavirüs salgınının en çok etkilediği sektörlerden birisi olan turizmde normalleşme kontrollü de olsa başlıyor. Turizm Bakanlığı, bu süreçte turistik tesislere yapılacak kontroller sonrasında “Koronavirüs Sertifikası” verecek.

Haberin Devamı

Okullar virüslere karşı nano gümüş iyon ile dezenfekte edildi

Ümraniye Belediyesi tarafından başlatılan dezenfektasyon uygulaması ile okullar, virüslere karşı nano gümüş iyon teknolojisi ile temizlenmeye başladı.

Haberin Devamı

Halk otobüslerine Nano Gümüş Teknolojisi ile dezenfeksiyon

Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi tarafından 103 otobüste dezenfeksiyon çalışması yapıldı. Otobüslere nano gümüş teknolojisi dezenfekte ürünü uygulandı.

Haberin Devamı

kartal1
Kartal’da okullar, LGS öncesi Nano Gümüş ile dezenfekte edildi

Nano Gümüş İyon Teknolojisinin kullanıldığı hijyen mesaisi kapsamında, Kartal’da sınav için kullanılacak 44 okul, köşe bucak ilaçlanarak sınava girecek öğrencilere hazır hale getirildi.

Haberin Devamı